KOROZYONU HASSASIYETLE FETHETMEK: LISH PAS SöKüCü OK-151 DâHILIN PüSKüRTME TEKNIKLERI

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 dâhilin Püskürtme Teknikleri

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 dâhilin Püskürtme Teknikleri

Blog Article

Metalin amansız hasımı pas, maliyetli eşyaları çirkin ve zayıflamış kabuklara dönüştürebilir. Lakin artık endişelenmeyin, restorasyon tutkunları ve maden işçiliği cidalciları! LISH Pas Sökücü OK-151 oksidasyona karşı mücadelede şampiyonunuz olarak duruyor. Bu ayrıntılı kılavuz, OK-151'in püskürtme yöntemini, uygulamalarına, emniyet hususlarına ve çeşitli mühür yüzeylerde müessir pas giderme dâhilin şayan adımlara odaklanarak araştırmaktadır.

Silahınızı Anlamak: LISH OK-151

OK-151, Özkimsan Endüstri Kimyasalları aracılığıyla vüruttirilen yoğunlaştırılmış pas sökücü solventtir. Demir ve çelik yüzeylerdeki pasla savaş ciğerin özel olarak formüle edilmiştir. Fakat Özkimsan'ın ürün üzerine bilgelik verirken Asayiş Fen Formuna (SDS) kellevurmasının hayati örutubet taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyasal daşimi, potansiyel tehlikeler ve emin tasarruf prosedürleri karşı kapsamlı inceliklar sunar. SDS üste OK-151'in mukannen yüzeylerde yahut kuvvetli ve çeliğin yüzı silsile gayrı metallerle yararlanmaına ilişkin sınırlamaları da belirtecektir.

Niye Sprey? Püskürtme Yönteminin Avantajları

OK-151'in püskürtülmesi, fırçalama yahut daldırma kabilinden özge kılgı yöntemlerine göre çeşitli avantajlar sunar:

Hedeflenen Tatbikat: Püskürtme kellelığı, etkilenmeyen yüzeylerle bahsetmeı en aza indirerek sınırlı paslanmış alanlara santimantal tatbik bünyelmasına olanak teşhisr.
Feyiz: Püskürtme, henüz geniş yüzey alanlarını kaplamak bâtınin daha hızlı ve daha yarar bir yöntemdir.
Yeniden Yürütüm Kolaylığı: İnatçı pas lekelerine gene kılgı, bir sprey şteamülesiyle zahmetsiz hale hasılat.
Zavallı Açılara Ulaşır: Sprey, fırçayevi erişilmesi kuvvet olabilecek çene ve nimklara ulaşabilir.
Harbe Hazırlık: Püskürtme Öncesi Taban Hususlar

OK-151'i sprey formunda kullanmadan önce lazım aletlere iye olduğunuzdan tehlikesiz olun ve eminğe öncelik verin:

Önce Güvenlik: OK-151 muhtemelen kızgın kimyasallar dâhilerir. Her ahit ellik, gözlük, ilişkin kimyasallara onat teneffüs aletı ve goril giysi kabil birebir Kişisel Hami Ekipman (KKD) kullanın.
Çaldatmaışma Düzlükı: Dumana Pas sökücü OK-151 püskürtme yöntemi maruz kalmayı en aza indirmek ciğerin yeğin havalandırılan bir düzlük seçin. Mümkünse bulutsuz havada çtuzakışmak idealdir.
Damla Bezler: Çevredeki alanları aşırı kez sıçramasından sahabet etmek bâtınin plastik örtü yahut damla bezler koyun.
Paslı Yüzeyin Hazırlanması: Pas giderme emeklemini engelleyebilecek her türlü kir, gres yahut yağı dindirmek bâtınin yüzeyi evetğ giderici veya sabun ve kez ile temizleyin. Yüzeyin ağız ağıza kurumasını bekleyin.
Sınav (İsteğe bandajlı): Özellikle giranbaha yüzeyler yürekin yahut gereç uyumluluğundan emin olmadığınız durumlarda, yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel tesirini kullanmak yürekin OK-151'i göze çarpmayan bir alanda sınav etmeyi düşünün.
Silahınızı Seçmek: Harbi Sprey Şmaslahatesini Seçmek

OK-151 özel bir püskürtme sarrafiyelığıyla alay malay gelmese de, uygun değer aplikasyon ciğerin kimyasallara dayanıklı bir sprey şçalışmaesi kullanabilirsiniz. Sprey şsorunesi seçer şu faktörleri oda önünde bulundurun:

Gereç: Çoğu kimyasala dayanıklı olduğundan mualla yoğunluklu polietilen (HDPE) şmedarımaişeteyi yeğleme edin.
Tetikli Püskürtücü: Ayarlanabilir nozullu tetikli püskürtücü, infaz sırasında daha kazançlı kontrolör katkısızlar.
Kapasite: Eldeki projeye akla yatkın bir şdavranışe boyutu seçin.
Püskürtme Zanaatı: OK-151'i Tutmak İçin Aşama Etap Kılavuz

OK-151'in püskürtme emekleminin dökümü adida verilmiştir:

Tedbir: KKD'nizi, sprey şişçilikesini (üretici aracılığıyla olumsuz belirtilmediği sürece seyreltilmemiş OK-151 ile doldurulmuş), damlama bezlerini ve lazım arılık vesaitını toplayın. şık havalandırmayı sağlamlayın.
Damla Bezleri Uygulayın: Çevredeki alanları olası aşırı püskürtmeden koruyun.
Paslı Düzlükı Hedefleyin: Yüzeyden 10-15 santim (4-6 inç) mesafeyi koruyarak püskürtme memesini paslı alana dosdoğru yönlendirin.
Ongun Bir Istila Uygulayın: Paslı bölgeye hoşça ve hemayar bir büküm OK-151 uygulayın. Yüzeyi aşırı ıslatmaktan kaçının.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında tamlanan önerilen müddet süresince sihrini göstermesine cevaz verin. Reaksiyon süresi pasın şiddetine bağlamlı olarak bileğsorunebilir.
Karıştırma (İsteğe Demetlı): İnatçı pas bağırsakin, çözeltinin bir müddet beklemesine cevaz verdikten sonra yüzeyi yavaşçe çalkalamak karınin keskin bir fırça kullanabilirsiniz. Bu pas parçkeskinklarının gevşemesine yardımcı kabil.
Nötralizasyon (İsteğe ilişkilı): Üretici, OK-151'i kabartma tozu çözeltisi veya ticari bir pas nötrleştirici ile kullandıktan sonra yüzeyin nötrleştirilmesini önerebilir. Bu elan bir küme korozyonun önlenmesine yardımcı evet.

Report this page